Nabídky investorům

slansky makler logo
Tomáš Rys

Prodej rodinného domu neveřejně a bez inzerce? RADĚJI NE!

Pokud přemýšlíte, že prodej rodinného domu, který vlastníte, půjde neveřejně a bez inzerce, tak to na takový prodej nemovitosti raději rovnou zapomeňte. V dnešní době to v drtivé většině nejde.
prodej rodinneho domu neverejne

Sem tam se setkávám s dotazem, zda bych mohl prodat rodinný dům (ale i byt) bez standardního veřejného inzerování. Má odpověď je jednoznačná: pokud k tomu není vážný důvod, raději ne. Těch nevýhod při tzv. „tichém prodeji” je několik a nelze je přehlížet. Jako prodávající se hned ze startu připravujete o možnost využití efektu momentální poptávky a zároveň získáváte roli někoho, kdo se musí přizpůsobovat – konkrétně požadavkům okruhu zájemců, kterým svou nabídku předložíte. 

Co dál touto strategií ztratíte? Pokračujte ve čtení. 

Při prodeji rodinného domu vás databáze investorů nespasí

Každý kvalitní realitní makléř, který už v oboru pracuje delší dobu, má svou databázi s potenciálními investory. Ti však přesně vědí, do čeho a za kolik chtějí investovat a většinou neustupují ze svých podmínek. Samozřejmě, dá se s nimi pracovat, ale je to zcela odlišné, než u běžně vedeného prodeje rodinného domu nebo jiné nemovitosti. Databáze s investory by tak neměla být jediným prodejním nástrojem.

TIP K PŘEČTENÍ: Prodej rodinného domu – co vyžene cenu na MAXIMUM. Každý chce prodat svůj dům za maximum. Prodejní cenu ale ovlivňuje mnoho faktorů. Které konkrétně ji vyženou směrem nahoru a co ji naopak sráží? Tak o tom je tento článek.

Obecně totiž platí pravidlo: čím větší je zájem, tím větší jsou možnosti. A předem jasný seznam eventuálních kupců je velice limitovaný. Buď se totiž trefíte do jejich požadavků, nebo prostě máte smůlu. Zatímco běžná inzerce vám přivede určité množství zájemců, kteří chtějí dům co nejdříve koupit, a tak jsou připraveni jednat o možnostech = výši kupní ceny a formě financování.  

Nejvyšší možná cena prodeje bude v nedohlednu

Pokud prodej rodinného domu nebudete inzerovat na realitních portálech, sociálních sítích atd., nikdy se nedostanete na nejvyšší možnou částku – takovou, kterou byste měli možnost získat vlivem oslovení mnohem většího okruhu potenciálních zájemců.

rozlouceni
S nejvyšší cenou za prodej rodinného domu se můžete rozloučit

Bude to velmi pravděpodobně trvat…

Nedostatek zájemců o koupi rodinného domu vás donutí čekat. Třeba i několik měsíců nebo v dnešní době, kdy je nemovitostí přebytek, i roků. Jenže ani to nemusí znamenat, že se objeví někdo, kdo koupí rodinný dům za vámi stanovených podmínek. Ve výsledku to pak dopadá tak, že chtě-nechtě musíte jít s cenou domu nebo bytu dolů, protože jinak byste neprodali vůbec. Po dlouhé době čekání budete rádi za jakoukoliv šanci na uzavření obchodu, a to i když bude pod cenou.

TIP K PŘEČTENÍ: Kdy dostanu peníze z prodeje nemovitosti? Výsledný čas ovlivňuje mnoho faktorů. Každý proces prodeje nemovitosti se skládá z mnoha úkonů a lhůt, které nejde obejít. A i když se třeba podaří najít vhodného kupce hned v prvním týdnu zveřejnění inzerátu, cíl bude prozatím v nedohlednu – k penězům se můžete dostat až za několik měsíců.

Kvalitní přípravě nemovitosti se stejně nevyhnete

Ani při tomto způsobu prodeje, kdy svůj rodinný dům veřejně neinzeruje, nesmíte opomenout kvalitní přípravu nemovitosti. Potenciální investory musíte tak jako tak nalákat kvalitními fotkami nebo videoprohlídkou. Pokud tohle podceníte a přípravu nemovitosti i její prezentaci odfláknete, snížite si už tak malou šanci na dobrý prodej. Každopádně, i když ten čas, energii a peníze do kvalitní prezentace nemovitosti zainvestujete, nikdy z něj nezískáte tolik, kolik byste mohli. A to je velká škoda.   

Kdo chce, stejne se o prodeji rodinného domu dozví

Častým argumentem klientů je to, že nechtějí, aby se jejich sousedé a blízké okolí o prodeji nemovitosti dozvědělo. Nenechte se mýlit! Tyto informace jsou po prodeji vždy dostupné v katastru nemovitostí, takže kdo bude chtít, snadno zjistí, že už nejste vlastníkem. A to včetně údajů, za kolik jste svůj rodinný dům (nebo byt) prodali.

duchodce na telefonu
Kdo bude chtít, informace o prodeji vašeho domu si najde

Navíc, často jsou sousedé tou nejlepší reklamou, kteří prodej vašeho domu šíří dále (a zdarma) mezi své okolí. A stává se, že nakonec je kupec přímo ze sousedství. A stejně se chcete odstěhovat, takže co si myslí sousedi není tak důležité…

Zvažte tak pořádně, jestli vám utajování prodeje za to stojí. I já jdu raději všemi deseti do veřejného prodeje, protože při něm můžu dělat vše proto, abych váš rodinný dům prodal za těch nejlepších možných podmínek.

Rodinné domy k prodeji AKTUÁLNĚ V MÉ NABÍDCE
Svěřte prodej rodinného domu i bytu profesionálovi ze Slaného

Pokud chcete svou nemovitost prodat nebo pronajmout, se svým týmem vás budu jistit po celou dobu spolupráce tak, abyste rychle, bezpečně a bez starostí prodali/pronajali za NEJVYŠŠÍ možnou cenu.

Picture of Tomáš Rys
Tomáš Rys

Profesionální realitní makléř ze Slaného

Nejnovější příspěvky
Štítky