Nabídky investorům

slansky makler logo
Tomáš Rys

Příprava nemovitosti do prodeje

Proměním vaši nemovitost ve „zlatý důl“

Drobné stavební úpravy, odosobnění, úklid a home staging… Kombinací těchto kroků, v hodnotě např. pár desítek tisíc, udělám vaši nemovitost mnohem atraktivnější. Zvýší se tím počet zájemců, ale hlavně cena nemovitosti vyletí i v řádu stovek tisíc nahoru.

Dva příběhy z praxe, které o přípravě nemovitosti řeknou vše

1. PŘÍBĚH: Jdete na prohlídku bytu, kde neproběhla žádná příprava (majítelé si byt prodávají sami)

Po vstupu do bytu už ve dveřích zakopnete o krabice, které se tam povalují. V kuchyni je plno neumytého nádobí, v obývacím pokoji je sušák s čerstvě vypraným prádlem a všude se povalují hračky, oblečení a plno jiných osobních věcí. V koupelně jsou poličky zaskládané hygienickými potřebami a úklidovými prostředky. Byt se nemaloval několik let a je vidět, že majitelé si celkově s úklidem a údržbou moc starostí nedělají… Po celou dobu prohlídky kolem vás pobíhají hulákající děti. Žádné reálné fakta nedostanete a případná kupní smlouva bude stažená z internetu.

obyvaci pokoj promena pohovka obyvaci stena
obyvaci pokoj promena pohovka obyvaci stena koberec

2. PŘÍBĚH: Jdete na prohlídku bytu, který KVALITNĚ připravím do prodeje

Vstoupíte a hned na první pohled vidíte, že byt je nedávno vymalovaný, celkově uklizený, čistý a pěkně udržovaný. Voní v něm svíčky a čerstvě uvařená káva. Na stole jsou květiny, v bytě pouze pár dekorací a obrazů. Nikde se neválí žádné osobní věci majitelů. Při prohlídce nejsou majitelé ani přítomní, takže máte klid a soukromí si vše důkladně prohlédnout a navnímat. Na konci prohlídky dostanete veškeré materiály k bytu, včetně fotek, půdorysů a informací o celé lokalitě. Špičkový právní servis a prověřený hypoteční poradce je samozřejmostí.

Za který byt jste ochotní zaplatit více peněz?

Jak proměním vaši nemovitost ve „zlatý důl“

Nezáleží na tom, jestli chcete prodat malý byt na vesnici, nebo luxusní dům v centru města. S šikovnými řemeslníky a s bytovou designérkou připravím každou nemovitost k prodeji tak, že i s malou investicí vzroste konečná cena bytu/domu o desítky až stovky tisíc korun.

1. Navrhneme ideální variantu úprav

Aktuální stav nemovitosti, lokalita a cílová klientela, kterou budeme vychytaným marketingem oslovovat. Podle těchto tří specifik navrhneme takovou kombinaci úprav, které v ideálním poměru cena/výkon urychlí prodej a zvýší cenu nemovitosti na trhu.

kuchyne promena

Před

kuchyne promena byt remax

Po

2. Opravíme nejviditelnější závady a nedostatky

Zatmelíme díry ve zdech a jednoduše vymalujeme. Opravíme lišty u podlah, vyhodíme starý koberec, vyměníme ulomený úchyt u skříňky, nebo prasklou kachličku na příjezdové cestě,… Drobnosti, které ale zásadně zlepší dojem z celé nemovitosti.

3. Odosobníme = odstraníme věci denní potřeby

Potenciální kupec potřebuje vidět nemovitost svýma očima a představit si, že v ní bude bydlet právě on. Vaše zubní kartáčky, noviny, rozházené oblečení, rodinné fotky, hrnek od kávy atd. mu v tom budou prakticky překážet a proto musí jednoduše z interiéru pryč.

4. Uklidíme

Vyhodit zbytečnosti, vysát, umýt, vytřít, vyprášit, vyleštit,… Po našem zásahu bude nemovitost celá jako ze škatulky.

obyvaci pokoj promena

Před

obyvaci pokoj promena pohovka

Po

5. Přeorganizujeme nábytek a doplníme drobné detaily = home staging

Nábytek přesuneme tak, abychom zpřehlednili prostor v dané místnosti a zvýraznili její přednosti. Květinou na parapetu, pěknou lampou, polštářky na gauči a podobnými detaily vyšperkujeme celou nemovitost a dodáme ji potřebný šmrnc. Více o kouzlu home stagingu vám prozradím zde.

Teprve teď je nemovitost připravená k prodeji = k profesionálnímu focení, natáčení a k samotným prohlídkám. Potenciál úspěchu je na maximu.

loznice promena

Před

loznice postel vesak promena

Po