Nabídky investorům

slansky makler logo
Tomáš Rys

Investice do nemovitosti v zahraničí. Bulharsko je hotovým rájem

Investice do nemovitosti v zahraničí je čím dál žhavější téma. A není se vůbec čemu divit. Pěkný apartmán u Černého moře totiž může stát jako ty nejlevnější byty v celém Česku.
investice do nemovitosti bulharsko


Drahé nemovitosti, více a více extrémnější úrokové sazby a obavy ze znehodnocování peněz vinou inflace (17,5 %, červenec 2022). To je koktejl, který vede stále větší počet lidí k tomu, aby se poohlédli po investici do nemovitosti v zahraničí. Sílící zájem potvrdil v rámci svých dat o vyhledávání i realitní portál Sreality.cz, podle kterého se v roce 2021 počet dotazů na nemovitost v zahraničí oproti předchozímu roku téměř zdvojnásobil.

Koupi nemovitosti v zahraničí zvažuje téměř 30 % Čechů

Najít v České republice vhodnou rekreační nemovitost za příznivou cenu se pomalu stává hledáním jehly v kupce sena, a tak se Češi obracejí do zahraničí (v rámci EU je koupě nemovitosti stejně snadná jako doma). Z aktuálního výzkumu Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) vyplynulo, že téměř 30 % Čechů s čistým příjmem domácnosti vyšším než 60 tisíc korun hledají zahraniční nemovitost jako alternativu k „české chalupě“. 

chalupa na prodej
Češi čím dál častěji hledají alternativu k chalupě

Vlastnictví zahraniční nemovitosti totiž už dávno není otázkou společenské prestiže, ale alternativou, která lidem umožňuje relaxovat ve vlastním v atraktivní zahraniční lokalitě. A samozřejmě jde o velmi výhodnou investici, kdy můžete zároveň vlastní apartmán poskytnout k pronájmu a zajistit si tak pasivní příjem v podobě garantovaného výnosu z pronájmu.

Vede Španělsko, Chorvatsko a Itálie. Pokud ale jdete po ceně, nejlepší je Bulharsko

Asi vás nepřekvapí, že právě země slibující relax v teple u moře (nebo naopak lyžování v zimě) se současně nízkými cenami nemovitostí lákají k nákupům nejvíce. Podle průzkumu AČSS respondenti nejčastěji uvažují o koupi ve Španělsku, Chorvatsku, Itálii a Řecku. Na dalších pozicích se v proměnlivém pořadí objevuje Rakousko, Slovensko nebo Bulharsko.  

A právě v posledním zmiňovaném státě najdete pěkné apartmány za ty nejnižší ceny (už od 900 000 Kč). Někdo by nad ním mohl ohrnovat nos, ale především v turistických oblastech, tedy u moře a v horách, to jsou velmi moderní destinace s bohatou infrastrukturou. A letecky jste tam za chvíli.

Sestřih z mé návštěvy bulharského Obzoru a blízkého okolí

Písečné pláže, průzračné moře i SKI resort se službami jako v Alpách

Bulharská riviéra nabízí přes 350 km pobřeží s jedněmi z nejkrásnějších pláží v Evropě, nad kterými vlaje Modrá vlajka, která je zárukou čistoty moře. Bulharské pláže jsou pověstné svým jemným pískem, šířkou až několik desítek metrů a délkou, která mnohdy čítá dlouhé kilometry.

OBLÍBENÉ MĚSTEČKO OBZOR, kde se ceny apartmánů za poslední pololetí zvýšily o 30 %. A porostou dál 

Přímořské městečko Obzor leží cca 50 km od města Varna a 60 km od města Burgas, takže se nabízí možnost využívat levné lety do obou destinací. Má přibližně 2000 obyvatel, ale v sezóně se mění na rekreační středisko s více než 40 000 návštěvníky.

Těšit vás mohou místa plná barů, restaurací, obchůdků,… ale i klidných zákoutí, 8km písečná pláž, pozvolný vstup do blankytně modrého moře, zelené kopce přímo nad městem a výrazně nižší ceny oproti jiným velkým střediskům.

Pokud máte raději hory a sníh, BANSKO je nejen lyžařské středisko číslo 1 celého Balkánu, ale suverénně poráží i největší česká a slovenská zimní střediska. I mnohá místa v Alpách mají co závidět – lyžařská sezóna od prosince do dubna, 75 km značených sjezdovek se 14 vleky, nejdelší sjezdovka má 4,8 km a unikátní trať 16 km. Nejvyšší bod sjezdovky je ve výšce 2600 m, nejnižší ve 925 m a vše zasněžuje jeden z nejmodernějších systémů s 260 sněžnými děly.

bansko bulharsko levne nemovitosti
Bansko v Bulharsku

Půvabné historické město je kombinací tradičního a moderního – kvalitní služby, 120 kulturních památek a skoro v každém druhém domku najdete tradiční a stylovou vinárnu. 

Bezpečný full servis při koupi a následná správa nemovitosti

Stejně jako u českých nemovitostí si zakládám na tom, aby kvalitě realitního portfolia odpovídala i kvalita nabízených služeb. A moc dobře si uvědomuji, že to stojí právě na lidech. Proto spolupracuji s kolegy, kteří v Bulharsku vyrostli a mluví česky, slovensky i bulharsky. Znají zdejší komunitu a umí se o vaši nemovitost dlouhodobě postarat – od právních věcí, daní, poplatků, pronájmů, úklidu, ostrahy,… prostě vše, co potřebujete k pohodovému vlastnění a provozování nemovitosti.  

Pokud tedy chcete koupit apartmán v Bulharsku bez starostí, užívat si levných dovolených a zisků z pronájmů, bližší informace, včetně levných apartmánů k mání, najdete na této stránce: Nemovitosti Bulharsko: levné nemovitosti u moře i na horách.

Picture of Tomáš Rys
Tomáš Rys

Profesionální realitní makléř ze Slaného

Nejnovější příspěvky
Štítky