Nabídky investorům

slansky makler logo
Tomáš Rys

Investice do nemovitostí v Bulharsku – jak probíhá koupě

Když to u nás nedává smysl, zahraničí, třeba Chorvatsko, Španělsko či Bulharsko, to jistí… Poslední roky takto uvažuje stále více investorů do nemovitostí. Jak ale koupě nemovitosti v zahraničí, konkrétně v Bulharsku, probíhá?
proces koupe nemovitosti v bulharsku

Jen v loňském roce 2022 se vlivem ruské invaze na Ukrajinu, vysoké inflace a nedostupnými tuzemskými nemovitostmi zvedl zájem investorů o nemovitosti v zahraničí zhruba o 36 %. Velký zájem byl ostatně už i v roce 2021, a to po opadnutí šoku z covidové pandemie. 

Pořízení zahraniční nemovitosti, typicky u moře, na horách nebo v jinak turisticky atraktivních destinacích, je z investičního hlediska diverzifikace měnová i regionální. Jde o konzervativní investici, u které máte vedle růstu ceny samotné nemovitosti a příjmu z pronájmu i možnost využívat nemovitost pro vlastní rekreaci. 

Sestřih z mé návštěvy bulharského Obzoru a blízkého okolí

Levné nemovitosti u moře i na horách – takové je Bulharsko

Ve velice atraktivních lokalitách přímořských měst Obzor, Byala, Slunečné pobřeží, Nessebar nebo v horském letovisku Bansko, jsou pro vás připravené investiční apartmány, a to od ceny 36 000 €, což je cca 900 000 Kč. Tedy mnohonásobně levněji, než jsou byty u nás v České republice. A navíc s bezpečným full servisem při koupi a následnou správou nemovitosti. Takže se nemusíte vůbec o nic starat. Stačí si jen užívat levných dovolených u moře a zisků z pronájmu.

Bližší informace a samotnou nabídku apartmánů najdete na této stránce: Nemovitosti Bulharsko: levné nemovitosti u moře i na horách.

Jak probíhá koupě nemovitosti v Bulharsku

Pro investory a milovníky krásy balkánského regionu je Bulharsko často jedinečnou příležitostí pro investici do nemovitosti. Jak taková investice probíhá, to vám představím v následujících 8 krocích tak, abyste přesně věděli, do čeho jdete. 

 1. VÝBĚR NEMOVITOSTI V BULHARSKU
  Podle vašich konkrétních představ provedu s kolegy z Bulharska předvýběr vhodných investičních apartmánů. Prohlídky těchto nemovitostí pak probíhají buď online nebo přímo v Bulharsku. Záleží jen na vás.
 2. PRÁVNÍ A FINANČNÍ PORADENSTVÍ
  Právní a finanční kroky koupě nemovitosti v Bulharsku musí být perfektně zabezpečené. Proto spolupracujeme se špičkovými daňovými a finančními poradci v České republice, na Slovensku i v Bulharsku. Samozřejmostí je právní servis u advokátů, kteří se specializují na nákup a prodeje nemovitostí v zahraničí.
 3. PŘEDBĚŽNÁ NEBO REZERVAČNÍ SMLOUVA
  Vybrali jste si investiční nemovitost, kterou chcete koupit? Podle konkrétního případu podepíšeme buď rezervační nebo předběžnou smlouvu, která bude obsahovat veškeré dohodnuté podmínky, identifikaci prodávané nemovitosti, cenu a další důležité parametry. Ve smlouvě se také stanovuje nejzazší termín pro převod nemovitosti.
 4. KONTROLA NEMOVITOSTI V BULHARSKU
  Před podpisem smlouvy je podstatné provést důkladnou kontrolu nemovitosti, aby bylo 100% zajištěno, že na ní neexistují žádné právní nebo strukturální problémy. Abyste nemuseli nic řešit, zajišťujeme tzv. „due diligence” proceduru, což je písemná zpráva advokáta, že na vámi vybrané nemovitosti neváznou žádná břemena ani jiná omezení.
 5. PODPIS SMLUV A DALŠÍCH NUTNÝCH PROHLÁŠENÍ
  Souběžně s podpisem smluv se podepisují i prohlášení, která vyžaduje Bulharská legislativa, a to podle Zákona o notářích a notářské činnosti a Zákona proti praní špinavých peněz. Bez těchto prohlášení nejde převod nemovitosti uskutečnit. Zároveň podepisujete plnou moc u bulharského advokáta, který vás bude zastupovat v celém procesu prodeje nemovitosti. Veškeré dokumenty dostáváte ve dvojjazyčné verzi tak, aby celý průběh pro vás byl zcela komfortní (věděli jste, co podepisujete). 
 6. TRANSFER FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ
  V Bulharsku je standardní platba před převodem nemovitosti. Proto si zakládáme na spolupráci s důvěryhodnou společností, která zajistí maximální bezpečí pro vaše finanční prostředky, a to až do zákonného převodu nemovitosti.
 7. NOTÁŘSKÝ ZÁPIS
  Podpis konečné smlouvy, při které vás zastupuje zplnomocněný advokát tak, aby vše probíhalo bez jakýchkoliv komplikací. Po podpisu dostáváte jeden originál tohoto dokumentu, který je zároveň vaším nabývacím titulem nově pořízené nemovitosti. Další originál je uložený na místně příslušném rejstříkovém soudu a výpis z něj je dostupný ve veřejném rejstříku. Tímto je proces převodu formálně dokončený. Rozdíl oproti katastru v České republice je ten, že v Bulharsku není 20denní ochranná lhůta, ale zápis je provedený v den podání vkladu.
 8. REGISTRACE BULSTAT
  Poslední krok, který je nutné provést – přihlášení k daňové rezidentuře, k tzv. Bulstatu. Tím získáte své identifikační číslo pro odvody daně z nemovitosti v Bulharsku. Celý tento proces je poměrně jednoduchý, každopádně pokud budete chtít, zajistíme vám jej na základě plné moci nebo osobně s vámi na příslušném úřadě.   

Chcete koupit a provozovat investiční apartmán v Bulharsku bez starostí?

Pokud tedy chcete koupit apartmán v Bulharsku bez starostí, užívat si levných dovolených a zisků z pronájmů, bližší informace, včetně levných apartmánů k mání, najdete na této stránce: Nemovitosti Bulharsko: levné nemovitosti u moře i na horách. Nebo mě rovnou kontaktujte – řeknu vám vše potřebné.

Picture of Tomáš Rys
Tomáš Rys

Profesionální realitní makléř ze Slaného

Nejnovější příspěvky
Štítky