Nabídky investorům

slansky makler logo
Tomáš Rys

Bulharsko otevírá své hranice investorům do nemovitostí: Schengen a euro

Bulharsko se chystá vstoupit do Schengenu a zároveň přijmout euro. Tento významný krok přináší kromě jiného i ohromnou příležitost pro investování do nemovitostí. Nenechte si ji proklouznout mezi prsty.
euro bulharsko

Pokud se začnete rozhlížet po perspektivních lokalitách v zahraničí, kde se dá dobře investovat do nemovitostí, určitě vás překvapí, že jedním z takových míst je i Bulharsko. Ano, čtete správně – Bulharsko. Turistická destinace pro ty, kteří hledají hlavně malebné pláže a úchvatné hory se stává velmi lukrativním místem pro investice do nemovitostí. A důvod je zřejmý. Bulharsko má vstoupit do Schengenu a přijmout euro, načež se předpokládá, že hodnota nemovitostí vzroste o 30 %.  

Vstup Bulharska do Schengenu

Schengenský prostor (zkráceně Schengen) je označení pro území 27 evropských států, na kterém mohou osoby překračovat hranice smluvních států na kterémkoliv místě, aniž by musely projít hraniční kontrolou. Nejnovějším přírůstkem Schengenu je Chorvatsko a následovat má právě Bulharsko a Rumunsko. Kdy? 12. 7. 2023 Evropský parlament odhlasoval, že Bulharsko a Rumunsko vstoupí do Schengenu do konce roku 2023. 

Pro obě země je tohle velký krok, který významně ovlivní jejich ekonomiku, včetně trhu s nemovitostmi. Otevření hranic s dalšími zeměmi EU jde totiž ruku v ruce s turismem a podnikáním = do země přichází více turistů a obchodníků. A tím, že se zvyšuje poptávka po ubytování, ať už jde o dovolenkové domy, hotely nebo byty k pronájmu, zvyšuje se i zájem investorů tyto nemovitosti vlastnit a provozovat.   

Zavedení eura v Bulharsku

Bulharsko je součástí Evropské unie od roku 2007. Aktuálně Bulharsko vynakládá veškeré úsilí, aby po tzv. „čekacího období”, kdy musí prokázat stabilitu své měny, bulharského leva, ve vztahu k euru, mohlo vstoupit do eurozóny, a to nejpozději 1. ledna 2025. 

„Členství v eurozóně je pro naši zemi prioritou. Aktivní práce státu pokračuje v přípravě na přijetí jednotné evropské měny, a to jak v technické, tak v legislativní části,“ napsala bulharská vláda. Bulharsko chtělo původně přijmout euro už v roce 2024. Rozhodnutí se však odložilo o rok kvůli vysoké inflaci a problémům s nestabilní vládou.

nessebar bulharsko
Nessebar Bulharsko

PRÁVĚ TEĎ je ideální čas k nákupu nemovitostí 

Nemovitosti v Bulharsku jsou oproti cenám v jiných evropských destinacích stále relativně levné. Jakmile se však Bulharsko stane součástí Schengenu a přijme euro, očekává se, že ceny nemovitostí vystřelí vzhůru. Někteří analytici předpokládají, že až o 30 %. Zároveň s potenciálním zhodnocením vaší investice můžete z nemovitosti získávat pravidelný příjem z pronájmu, a to zcela bez starostí. 

Levné nemovitosti u moře i na horách – takové je Bulharsko

Ve velice atraktivních lokalitách přímořských měst Obzor, Byala, Slunečné pobřeží, Nessebar nebo v horském letovisku Bansko, jsou pro vás připravené investiční apartmány, a to od ceny 36 000 €, což je cca 900 000 Kč. Tedy mnohonásobně levněji, než jsou byty u nás v České republice. A navíc s bezpečným full servisem při koupi a následnou správou nemovitosti. Takže se nemusíte vůbec o nic starat. Stačí si jen užívat levných dovolených u moře a zisků z pronájmu.

O tom, jak probíhá koupě nemovitosti v Bulharsku, jsem se rozepsal v tomto článku: Investice do nemovitostí v Bulharsku – jak probíhá koupě. 

obzor bulharsko
Obzor Bulharsko
Chcete koupit a provozovat investiční apartmán v Bulharsku bez starostí?

Investice do nemovitostí je vždy trochu sázka na budoucnost. Ale v případě Bulharska vše nasvědčuje tomu, že tato sázka je více než oprávněná. Kdo ví, možná za pár let se budete dívat na svou nemovitost na bulharském pobřeží a říkat au: „Ještě, že jsem to udělal. Opravdu se to vyplatilo!

Pokud si tedy chcete koupit apartmán v Bulharsku bez starostí, užívat si levných dovolených a zisků z pronájmů, bližší informace, včetně levných apartmánů k mání, najdete na této stránce: Nemovitosti Bulharsko: levné nemovitosti u moře i na horách. Nebo mě rovnou kontaktujte – řeknu vám vše potřebné.

Picture of Tomáš Rys
Tomáš Rys

Profesionální realitní makléř ze Slaného

Nejnovější příspěvky
Štítky