Nabídky investorům

slansky makler logo
Tomáš Rys

Vlastnictví nemovitosti v Bulharsku – jak na pronájem

Bulharsko nabízí perfektní příležitosti pro koupi a následný pronájem nemovitostí. Co byste měli hned zkraje vědět, abyste nenarazili? Článek o vlastnictví nemovitosti v Bulharsku odpoví.
apartmany prodej bulharsko lucky seasons 2 1200x800

Bulharsko, s jeho nádhernými historickými památkami a atraktivními lokalitami u moře i na horách, nabízí nejen ideální místo pro vaši dovolenou, ale také skvělé příležitosti pro koupi a následný pronájem vlastních nemovitostí. Aby vám však tato investice do nemovitosti přinášela na váš účet maximální zisky, je důležité chápat základní body, které k úspěšnému pronájmu vedou. 

V tomto článku vám naservíruji několik zásadních tipů pro efektivní pronájem investiční nemovitosti v Bulharsku a zároveň rozebereme, jestli je lepší, když si budete spravovat nemovitost sami, nebo ji svěříte do péče odborníkům. Tak pojďme na to. 

Vlastnictví nemovitosti v Bulharsku – poznání trhu

Pochopení bulharského trhu s pronájmy nemovitostí je prvním krokem k úspěchu. Je důležité, abyste znali běžné ceny, preferované typy nemovitostí a profil vašich potenciálních nájemníků. Tyto informace vám pomohou nastavit správnou cenu za pronájem a zacílit se na správný segment trhu.

Prezentace nemovitosti k pronájmu 

Kvalitní prezentace nemovitosti je naprosto klíčová. Profesionální fotografie, detailní popisy a jasné informace o výhodách a vybavení vaší nemovitosti výrazně zvyšují zájem o ubytování = větší peníze pro vás. 

Komunikace se zájemci o ubytování

Vstřícná a profesionální komunikace je zcela nezbytná. Rychlé a přátelské reagování na otázky a požadavky vytváří dobré vztahy a zvyšuje pravděpodobnost toho, že ze zájemců se stanou zákazníci. A to opakovaně. Sami to určitě znáte – když se vám někde opravdu líbí, klidně se tam vrátíte znovu. A znovu…

Právní aspekty

Pronájem nemovitosti je samozřejmě regulovaný bulharskými zákony. Je proto důležité, abyste byli obeznámeni s místními zákony o pronájmu, daňovými povinnostmi a dalšími právními aspekty.

Správa nemovitosti

Velice důležitý bod, který razantně ovlivňuje spokojenost vašich zákazníků. Důkladná správa nemovitosti zahrnuje nejen úklid, údržbu, přivítání hostů, předání klíčů, ale také řešení všech možných situací, které mohou vzniknout – od menších oprav, přes registrace energií, až po zajištění bezpečnosti vašeho majetku.

Spravovat si nemovitost sám VS. svěřit ji odborníkům

Pokud se rozhodnete, že si svoji investiční nemovitost chcete spravovat sami, získáte plnou kontrolu nad celým procesem = sami si vyberete nájemníky, způsob komunikace i řešení případných problémů, které mohou vzniknout. Nicméně, vyžaduje to čas, energii a znalosti v oblasti správy nemovitostí. 

Na druhé straně, když svěříte svou investiční nemovitost do rukou profesionálů, ušetříte svůj drahocenný čas a energii. Profesionální firma má potřebné znalosti a zkušenosti k správcovství nemovitostí a efektivně se vám tak postará o vše, co je potřeba. Musíte však počítat s tím, že si za takovou službu zaplatíte, čímž se zčásti sníží vaše zisky z pronájmů. 

Co je tedy lepší?

Správný přístup ke správě nemovitosti závisí čistě na vašich individuálních potřebách a preferencích. Pokud máte chuť, čas a energii správě své nemovitosti se věnovat a chcete mít vše pod vlastní kontrolou, můžete se do toho pustit sami. Pokud naopak chcete ušetřit svůj čas, energii a nevadí vám platit za profesionální služby, lepší cestou je svěřit správcovství odborníkům. 

Chcete koupit a provozovat investiční apartmán v Bulharsku bez starostí?

Chcete si zažít, jaké je vlastnictví nemovitosti v Bulharsku? Ve velice atraktivních lokalitách přímořských měst Obzor, Byala, Slunečné pobřeží, Nessebar nebo v horském letovisku Bansko, jsou pro vás připravené investiční apartmány, a to od ceny 36 000 €, což je cca 900 000 Kč. Tedy mnohonásobně levněji, než jsou byty u nás v České republice. A navíc s bezpečným full servisem při koupi a následnou správou nemovitosti. Takže se nemusíte vůbec o nic starat. Stačí si jen užívat levných dovolených u moře a zisků z pronájmu.

Pokud si tedy chcete koupit apartmán v Bulharsku bez starostí, užívat si levných dovolených a zisků z pronájmů, bližší informace, včetně levných apartmánů k mání, najdete na této stránce: Nemovitosti Bulharsko: levné nemovitosti u moře i na horách. Nebo mě rovnou kontaktujte – řeknu vám vše potřebné.

Picture of Tomáš Rys
Tomáš Rys

Profesionální realitní makléř ze Slaného

Nejnovější příspěvky
Štítky