Nabídky investorům

slansky makler logo
Tomáš Rys

Je prodej nemovitosti bez realitky cestou k většímu bohatství?

„Zkusím si ten byt prodat sám. Aspoň ušetřím na provizi.” Je při obchodu za miliony prostor na zkoušení, nebo je lepší variantou spolupracovat s makléřem? Článek poradí.
bohatstvi prodej nemovitosti

Rozhodli jste se prodat svůj byt, nebo dům a právě teď stojíte před VELKÝM rozhodnutím, jestli spolupracovat s realitní kanceláří, nebo ne. Provize za zprostředkování prodeje se vám moc platit nechce a hlavou se vám honí myšlenky, jestli si to stejně nedokážete prodat sami a lépe… Třeba ano. Třeba ale taky ne. Jádro pudla se skrývá ve volbě realitní kanceláře, potažmo v samotném makléři!

pudl realitni makler
Jádro pudla se skrývá ve volbě makléře

Pouze KVALITNÍ makléř je při prodeji nemovitosti přidanou hodnotou 

Pokud totiž narazíte na průměrného, nebo dokonce podprůměrného makléře, pak ano, svůj byt či dům si možná dokážete prodat lépe sami. Ovšem při výběru kvalitního/zkušeného makléře můžete počítat s profi přístupem, který povede k tomu, že rychle, bezpečně a bez starostí prodáte svou nemovitost, a to za nejvyšší možné peníze.

Přidaná hodnota profesionálních realitních makléřů totiž nespočívá jen v sehnání nějakého kupce a vyřízení administrativy, ale zejména v přesném stanovení tržní ceny nemovitosti, zatraktivnění nemovitosti, ve vyjednávání s kupujícími atd. Vy tak nemusíte řešit vůbec nic a dostanete takové peníze, které byste sami jen těžko dokázali z celého obchodu vytěžit. 

pohoda kvalitni realitni makler
S kvalitním makléřem nemusíte řešit vůbec nic

Co za vás udělá KVALITNÍ realitní makléř při prodeji nemovitosti

 1. Zkontroluje případné právní vady v katastru nemovitostí
 2. Přesně a zdarma stanoví tržní ceny nemovitosti
 3. Připraví nemovitost k prodeji = drobné stavební úpravy, odosobnění, úklid a home staging
 4. Nemovitost nafotí, natočí a vytvoří půdorysy
 5. Otextuje prodejní inzerát nemovitosti
 6. S promyšlenou strategií inzeruje nemovitost na všech realitních serverech, sociálních sítí,…
 7. Vyřeší prohlídky nemovitosti a veškerou komunikaci se zájemci – dotazy, námitky, tlak na snížení ceny
 8. Ověří bonitu a způsob financování zájemců
 9. Vybere kupce, který je za vaši nemovitost ochotný zaplatit největší kupní cenu
 10. Zajistí veškeré papírování a smlouvy (rezervační, kupní atd.)
 11. Pomůže kupujícím s případným vyřízením hypotéky
 12. Zabezpečí úschovu kupní ceny (u banky, advokáta nebo notáře)
 13. Pomůže s převodem nemovitosti v katastru 
 14. Předá byt, nebo dům do rukou kupujících

Reálný příběh z prohlídky bytu, který si lidé prodávají sami. Bez realitky

„Po vstupu do bytu už ve dveřích zakopnete o krabice, které se tam povalují. V kuchyni je plno neumytého nádobí, v obývacím pokoji je sušák s čerstvě vypraným prádlem a všude se povalují hračky, oblečení a plno jiných osobních věcí. V koupelně jsou poličky zaskládané hygienickými potřebami a úklidovými prostředky. Byt se nemaloval několik let a je vidět, že majitelé si celkově s úklidem a údržbou moc starostí nedělají… Po celou dobu prohlídky kolem vás pobíhají hulákající děti. Žádné reálné fakta nedostanete a případná kupní smlouva bude stažená z internetu.”

Přijde vám tento příběh přitažený za vlasy? Bohužel, tento stav je u většiny samoprodejců běžný. Někteří sice zrovna nesuší v době prohlídky prádlo, ale protože prohlídek se zájemci mají hodně a času málo (chodí do práce, vyzvedávají děti ze školy, musí nakoupit, uvařit,…), tak jim prostě na úklid a přípravu bytu nezbývá čas. Ve výsledku tak svůj byt prodají za nižší cenu, než by ve skutečnosti mohli.

vytizeni u samoprodejcu
Vytížení u samoprodejců vede k prodeji za nižší peníze
Je tedy prodej nemovitosti bez realitky cestou k většímu bohatství?

Ano, pravděpodobně budete bohatší o mnoho zážitků a zkušeností. Bohužel asi ne moc příjemných. Pokud chcete být bohatší finančně a ušetřit si čas a starosti, prodávejte svou nemovitost s KVALITNÍM realitním makléřem.

Hlavní důvod, proč se spolupráce s KVALITNÍM realitním makléřem VYPLATÍ

I po zaplacení provize vyděláte mnohem větší peníze v porovnání s tím, co jste schopni získat samostatným prodejem bez realitky. Navíc ušetříte spoustu drahocenného času a nervů.

Zároveň kvalitnímu makléři platíte předem stanovenou provizi, až když máte své předem domluvené peníze z prodeje nemovitosti na účtu. Do té doby veškeré náklady hradí on. Máte tak jistotu, že jste v rukou opravdového profesionála, který moc dobře ví co dělá.

vydelate vetsi penize
I po zaplacení provize vyděláte mnohem větší peníze
Svěřte svou nemovitost profesionálovi ze Slaného

Ať už chcete svou nemovitost prodat, nebo pronajmout, se svým týmem vás budu jistit po celou dobu spolupráce tak, abyste rychle, bezpečně a bez starosti prodali/pronajali za NEJVYŠŠÍ možnou cenu.

Picture of Tomáš Rys
Tomáš Rys

Profesionální realitní makléř ze Slaného

Nejnovější příspěvky
Štítky